TATİL FİKİRLERİ - KİRALIK ARAÇLAR - OTELLER - GEZİLECEK YERLER - ŞEHİR BİLGİLERİ - FESTİVALLER - EKONOMİK OTELLER - TATİL KÖYLERİ - RENT'A CAR

Bu Blogda Ara

Booking.com

2016 Yaz Olimpiyatları
2016 Yaz Olimpiyatları  5-21 Ağustos 2016 tarihleri arasında Brezilya'nın ikinci en büyük kenti olan Rio de Janeiro'da düzenlenecektir.Uluslararası Olimpiyat Komitesi (UOK) yönetiminde yapılacak olan organizasyon için pek çok kent aday olmuştur. Uluslararası Olimpiyat Komitesinin 2 Ekim 2009'da Danimarka'nın Kopenhag kentindeki 121. toplantısında yapılan oylamalarda Rio de Janeiro kenti 31. olimpiyat oyunlarını düzenleme hakkını elde etmiştir.

Müsabakaların bir çoğunluğu Barra da Tijuca merkezli tesislerde düzenlenecektir. Copacabana, Deodoro ve Maracanã bölgelerinde de bazı müsabakalar gerçekleşecektir. Bu oyunlar Güney Amerika kıtasında yapılan ilk Olimpiyat Oyunları özelliğini de taşımaktadır.

Oyunlarda 28 spor dalı bulunacak. Uluslararası Olimpiyat Komitesi 2009 tarihinde aldığı kararlar Olimpiyatlara Yedili Ragbi ve Golf branşlarını eklemiştir.

2016  yaz tatilinizde bir farklılık yaparak hem Brazilya'yı görmek  hemde olimpiyat havasını solumak istiyorsanız  rezervasyonlarınızı  şimdiden yaptırmanız da fayda vardır . Rio de Janeiro otelleri için

Rio De Janeiro İçin
Birazilya İçin
Rio De Janeiro Otelleri İçin

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder