TATİL FİKİRLERİ - JAPONYA'DAN ARABA SATIN ALMAK - KİRALIK ARAÇLAR - OTELLER - GEZİLECEK YERLER - ŞEHİR BİLGİLERİ - FESTİVALLER - EKONOMİK OTELLER - TATİL KÖYLERİ - RENT'A CAR

Bu Blogda Ara

Booking.com

ガーデニング - Tuinieren - Bahçe hobilerim

ガーデニング - Tuinieren - Bahçe hobilerim
私の趣味の庭 ガーデニングが大好きで、野菜を育てることにすでに満足しています。 。 Bahçemi seviyorum sebze ve çiçek yetiştirmekten çok mutlu oluyorum Tohumlar toprak ile buluşur, özenle toprağını besler, havalandırır ve sularım, toprağın canlanışında benimde bir katkım olsun istemezmisiniz? Elinizi toprağa sürün, sürünki hayat döngüsündeki mucizelere şahit olun.. Huzur ve mutluluk ✅ 。 Ik hou van tuinieren en ik ben blij om groenten te kweken 。 #ガーデニング #庭 #野菜 #ホーム #ロッテルダム #オランダ #rotterdam #myhome #tuinieren #tuin #groenten #hobi #hobibahçesi #sera #netherlands

庭でお茶を楽しむ いております。Bahçede çay keyfi - Ik geniet van thee in de tuin 。

庭でお茶を楽しむ いております。Bahçede çay keyfi - Ik geniet van thee in de tuin 。
庭でお茶を楽しむ いております。☺️ 。 Ik geniet van thee in de tuin 。Bahçemde çay keyfi #tatilfikri #オランダ #turkishtea

Fethiye Yamaç Paraşütü

   www.tatilfikri.com.tr
YAMAÇ PARAŞÜTÜ

 Yamaç paraşütü ilk olarak Türkiye’de 1990 yılında  Fethiye Babadağ’da gerçekleşmiştir.Yabancı pilotlarca keşfedilip  daha sonra üniversite kulüplerimizin sahip çıkmasıyla bugün Babadağ tüm dünya yamaç paraşütçülerin gözbebeği olmuş ve dünyanın en iyi atlama merkezlerinden bir tanesi haline gelmiştir.1700-1900 metre arasında kalkış yapılan Babadağ’dan ortalama iniş süresi 45 dakikadır.Uzman ve tecrübeli hocaların artan hava akımını değerlendirmesiyle uçuşlar saatlerce sürebilmektedir.

Ülkemizde gün geçtikçe yaygınlaşan yamaç paraşütü 10 ile 75 yaş arasında ve 40 ile 99 kilo arasındaki sağlıklı her insan yapabilmektedir.Her yıl bir önceki yıldan daha fazla ilgi gören yamaç paraşütü atlayış rakamı 2012 verilerine göre 62 bin civarındadır.Bu rakam sadece Fethiye Babadağ’dan gerçekleşen atlayış sayısıdır ve 2013 de hedeflenen  yamaç paraşütü atlayışı 70 binin  üzerindedir.

YAMAÇ PARAŞÜTÜ YAPMADAN ÖNCE  BİLİNMESİ GEREKENLER…!

Yamaç Paraşütü Dünya’daki  tehlikeli sporlar içinde 22. sırada yer almaktadır.Tehlikesiz görünen Futbol ise 7. sıradadır.
Uçuş süresi uçan kişinin kilosu ve uçuş esnasındaki hava durumu ile doğru orantılı olup 35 ila 45 dakika sürmektedir.
Yamaç paraşütü ile uçmak isteyen kişi düz bir spor ya da normal ayakkabı giyinmeli ve uzun pantolon veya diz altı kapri giymelidir.
Uçuş güvenliği için uçuşa kesinlikle alkollü veya belirgin hastalığı olanlar katılmamalıdır.
10 ile 75 yaş ve 40 ile 99 kilo olan sağlık sorunu bulunmayan herkes yamaç paraşütü yapabilir.
Özel istenilen hareketler ya da ekstrem davranışlar havada kalma  süresini azaltacak yere inişi hızlandıracaktır.
Yamaç Paraşütü isteyen katılımcı en az 1 gün önceden kesin rezervasyon yaptırması gerekmektedir.Rezervasyonlar toplam ücretin %25’i banka hesap numaramıza yatırıldıktan sonra yapılmaktadır, kalan ödeme nakit olarak ödenecektir.
Sigorta kapsamına girmediğinden ve pilot konsantresini bozduğundan uçuşa fotoğraf makinası, dijital eşya, ziynet, takı getirilmemesi gerekir.
Yamaç Paraşütü uçuşları Fethiye Babadağ yamaç paraşütü atlama merkezinden gerçekleşmektedir.
Uçuş sortileri her gün 08:30 – 10:30 – 13:00- 15:00 ve 17:00  saatlerinde günde 5 defa tekrarlanır.Rezervasyonunu tamamlayan herkese bu saat dilimlerinden biri verilir.Sorti saatleri uçuş noktasında bulunma saatidir.Sorti saatlerinden en az 1 saat önce buluşma noktasına gelinmesi gerekmektedir.

                                       www.tatilfikri.com.tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder