TATİL FİKİRLERİ - JAPONYA'DAN ARABA SATIN ALMAK - KİRALIK ARAÇLAR - OTELLER - GEZİLECEK YERLER - ŞEHİR BİLGİLERİ - FESTİVALLER - EKONOMİK OTELLER - TATİL KÖYLERİ - RENT'A CAR

Bu Blogda Ara

Booking.com

ガーデニング - Tuinieren - Bahçe hobilerim

ガーデニング - Tuinieren - Bahçe hobilerim
私の趣味の庭 ガーデニングが大好きで、野菜を育てることにすでに満足しています。 。 Bahçemi seviyorum sebze ve çiçek yetiştirmekten çok mutlu oluyorum Tohumlar toprak ile buluşur, özenle toprağını besler, havalandırır ve sularım, toprağın canlanışında benimde bir katkım olsun istemezmisiniz? Elinizi toprağa sürün, sürünki hayat döngüsündeki mucizelere şahit olun.. Huzur ve mutluluk ✅ 。 Ik hou van tuinieren en ik ben blij om groenten te kweken 。 #ガーデニング #庭 #野菜 #ホーム #ロッテルダム #オランダ #rotterdam #myhome #tuinieren #tuin #groenten #hobi #hobibahçesi #sera #netherlands

庭でお茶を楽しむ いております。Bahçede çay keyfi - Ik geniet van thee in de tuin 。

庭でお茶を楽しむ いております。Bahçede çay keyfi - Ik geniet van thee in de tuin 。
庭でお茶を楽しむ いております。☺️ 。 Ik geniet van thee in de tuin 。Bahçemde çay keyfi #tatilfikri #オランダ #turkishtea

İstanbul'dan Kars'a Trenle Yolculuk
İstanbul'dan Kars'a trenle gitmek batıdan doğuya  Türkiye'yi rayların ritminde seyahat etmek gibi bir şey. Anadolu'nun güzelliklerini ve Kars'ın tarihini ve coğrafyasının özelliklerini görmek hayatınıza güzel bir deneyim katacağına inanmanız gerekir. Uçakla seyahat etmenin kolaylıklarını saymakla bitiremeyiz ancak trenin yeri her zaman  bende özel olmuştur,gözlerinizi kapattığınız zaman rayların ayrı bir ritmi vardır,sizi alır taaa çok uzaklara götürür birde gideceğiniz yer o çok uzaklarda olan bir yerse birde dışarıda kar yağıyorsa ve siz trende sıcak rahat bir kompartımanda iseniz .. değmeyin keyfinize sizlere karsa trenle gitmenin ve Kars'ta gezebileceğiniz yerlerden olaşan bir program oluşturduk tatilfikri olsun dedik ...

Kars'ta konaklama yapacağınız otellerin Listesi İçin Tıklayınız
1. GÜN ÇARŞAMBA : İstanbul Ankara Seyahati YHT  - Ankara - Kars Seyahati Doğu Ekspresi
İstanbul Pendik Garında sabah 09:00 'da buluşmamızın ardından Saat 09:30 da Yüksek Hızlı Tren ile Ankara seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık 4 Saat süren seyahatimizin bitiminde Akşam saat 18:00 e kadar tren hareketine kadar kısa bir serbest zamanımız bulunmaktadır. ( Arzu eden misafirlerimiz için Extra Panoramik Ankara Turu ) Tekrar buluşmamızın ardından TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor yerleşiyor ve 18.00 dan itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Trende Yataklı odalarımızda. 
2. GÜN PERŞEMBE : Ankara Kars Seyahati - Doğu Ekspresi
Gün boyunca Trende geçireceğimiz zamanımız ara duraklarda kısa bekleme anları ve bol bol fotoğraf manzaraları eşliğinde devam edecek. Akşam saatlerinde varacağımız Kars'ta otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde.
3. GÜN CUMA : Ani Harabeleri Turu - Sarıkamış Turu ve Kayak Merkezi 
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terk edilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir çay/kahve molası veriyoruz.  Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak  Sarıkamış'a ulaşıyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Kars' a geri dönüş seyahatimizi gerçekleştirerek bu günkü programımızı sonlandırıyoruz.  Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.

4. GÜN CUMARTESİ :  Çıldır Gölü Turu
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Molamızın ardından aracımıza yerleşerek  Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Gürcü Kilisesi, Şeytan Kalesi ve Aktaş gölünü yol
 güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
5. GÜN PAZAR : Kars Şehir Turu ve Dönüş Seyahati 
Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından bugün gezimizde Kars'ın merkezini keşfetmek üzere gezimize devam ediyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler. Gezimizin ardından Meşhur Kars Kaşarı nın satıldığı peynircilere uğramayı da ihmal etmiyoruz.  Alışverişlerimizin ardından otelimize dönüyoruz ve İstanbul'a dönüşümüzü gerçekleştirmek üzere Kars hava alanına geçiyoruz. Anadaolu Jet havayolları ile Kars - İstanbul Sabiha Gökçen uçuşumuzun ardından Akşam üzeri İstanbul'a varıyoruz. 

NOT 1 : Bu turumuzda Gidiş seyahatimizde Tren konaklamasında kullanılan Yataklı Vagonlar 2 Kişiliktir. 3 veya 4 Kişilik Tren konaklaması talep edilmesi halinde 4 kişilik Kuşetli Vagon verilebilmektedir.  Böylesi bir durumda rezervasyon aşamasında Kuşetli  yada Yataklı vagon olacağı size bildirilmektedir.

NOT 2 : Turun tamamında 1 Kişilik oda talep edilmesi halinde, otelde tek kişilik oda ( Sngl )  Tren seyahatinde de Müsaitlik durumuna göre 4 Kişilik Kuşetli Vagon yada 2 Kişilik Yataklı Vagon konaklaması verilmektedir. Her iki vagon tipinde de misafir odada tek başına seyahat eder. Tek kişilik konaklama talep eden misafirlerimiz için ücret farkı SNGL Tur ücreti olarak aşağıda belirtilmiştir.


NOT 3 : Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder