TATİL FİKİRLERİ - KİRALIK ARAÇLAR - OTELLER - GEZİLECEK YERLER - ŞEHİR BİLGİLERİ - FESTİVALLER - EKONOMİK OTELLER - TATİL KÖYLERİ - RENT'A CAR

Bu Blogda Ara

Booking.com

Küçük Liman Kalkan

Kalkan Antalya'nın batısında Kaş'a bağlı küçük beldedir.Tarih Yolculuğu 3000 yıl öncesine kadar eskilere gitmektedir.Çevresinde Likya medeniyetlerinden bugune kadar gelebilen kalıntıları  korumaktadır.Türkiye'ye en yakın Yunanistan adası olan Meis'in tüccarlar tarafından kurulduğu bilinmektedir. Tarih boyunca  güvenilir bir liman olarak kullanılmıştır. Akdeniz'in özellikle Elmalı- Gömce- Bezirgan yörelerinden gelen tarım ve orman ürünlerinin pazarlandığı liman olarak ta  tarihte yerini almaktadır.
Beyaz evleri ve duvarları ile  Kalkan,1920 li yıllara kadar Kalamaki isimli eski Rum köyü,
Sakindir Kalkan Fethiye'ye Patara'ya ve Kaş'a yakındır. Beyaz mavi ve sokaklarında evlerin balkonlarından sarkan begonviller güzelliğine güzellik sunmaktadır beldenin.Türkiye'ninbu bölgesi gece yıldızların güzel görünmesi ile de ünlüdür,Ekvator çizgisine yakın oluşu bu güzelliğin nedendir.
Kalkan villa  turizmi ile de ön plandadır. uzun yıllar yurt dışı  misafirlerin terciğinde olan Villa konaklaması ,son yıllarda yurt içinden de misafirlerini kabul etmektedir.

Kalkan'da Villada tatil geçirmek istiyorsanız TIK

Tatilfikriniz Kalkan'ise ve Konaklama yapacağınız tesisleri incelemek istiyorsanız  TIK  


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder