TATİL FİKİRLERİ - JAPONYA'DAN ARABA SATIN ALMAK - KİRALIK ARAÇLAR - OTELLER - GEZİLECEK YERLER - ŞEHİR BİLGİLERİ - FESTİVALLER - EKONOMİK OTELLER - TATİL KÖYLERİ - RENT'A CAR

Bu Blogda Ara

Booking.com

ガーデニング - Tuinieren - Bahçe hobilerim

ガーデニング - Tuinieren - Bahçe hobilerim
私の趣味の庭 ガーデニングが大好きで、野菜を育てることにすでに満足しています。 。 Bahçemi seviyorum sebze ve çiçek yetiştirmekten çok mutlu oluyorum Tohumlar toprak ile buluşur, özenle toprağını besler, havalandırır ve sularım, toprağın canlanışında benimde bir katkım olsun istemezmisiniz? Elinizi toprağa sürün, sürünki hayat döngüsündeki mucizelere şahit olun.. Huzur ve mutluluk ✅ 。 Ik hou van tuinieren en ik ben blij om groenten te kweken 。 #ガーデニング #庭 #野菜 #ホーム #ロッテルダム #オランダ #rotterdam #myhome #tuinieren #tuin #groenten #hobi #hobibahçesi #sera #netherlands

庭でお茶を楽しむ いております。Bahçede çay keyfi - Ik geniet van thee in de tuin 。

庭でお茶を楽しむ いております。Bahçede çay keyfi - Ik geniet van thee in de tuin 。
庭でお茶を楽しむ いております。☺️ 。 Ik geniet van thee in de tuin 。Bahçemde çay keyfi #tatilfikri #オランダ #turkishtea

Kozaklı Termalleri

Kozaklı Kaplıcası, sakinlik, huzur  ve  modern konaklama imkanları ile size güzel bir tatil ve şifa olanağı sunmaktadır. Kozaklı Kaplıcası, sağlık turizmi açısından yurdumuzda önemli bir yere sahiptir. Kaplıca alanına son yıllarda yapılan modern konaklama alanları da ilçede termal turizmi daha da canlandırmıştır. Böylece misafirlerine daha kaliteli hizmet vermektedirler.İlçenin isminin halen ilçede türbesi bulunan ve Selçuklular döneminde yaşamış olan Kozoğlu’ndan geldiği söylenmektedir.Eğer Kozaklı’ya gitmişken, UNESCO tarafından Dünya Doğal ve Kültürel Miras listesinde 1985 yılında 357. sırada ‘Göreme Doğal ve Tarihi Milli Parkı’ olarak kayıtlı bulunan Kapadokya Bölgesinin en önemli merkezlerinden biri olan Ürgüp- Göremeyi de ziyaret etmek isterseniz: Bu bölge Nevşehir’in 20 km doğusunda bulunmaktadır.
Yeri : Kaplıca, Nevşehir’in ilçesi olan Kozaklı’nın merkezinde bulunmaktadır. Kozaklı, Nevşehir’in 100 km kuzeyinde bulunur. Denizden yüksekliği 950 m. dir.
Ulaşım : Kaplıcaya gitmek için eğer karayolunu tercih edecekseniz kaplıca Kayseri – Ankara karayolunun 50. km. sinin 23 km. kuzeyinde bulunmaktadır; eğer hava yolunu tercih edecekseniz Kozaklı İlçesine 110 km. mesafedeki Nevşehir Tuz Köyü sivil havaalanı ve 95 km. mesafedeki sivil uçuşlara da açık olan Kayseri askeri havaalanını kullanabilirsiniz.
Suyun Özellikleri : Kozaklı Kaplıcası’nın suyu
Suyun Sıcaklığı : 105 ºC
Renk ve tonu : Renksiz, Berrak
Kimyasal özellikleri bakımından: Klorürlü, Sülfatlı, Bikarbonatlı, Sodyumlu, Kalsiyumlu, ve Radyoaktif bir bileşime sahipdir.
Suyun PH değeri : 6,7 – 7
Alman Kaplıcalar Birliği sınıflandırmasına göre A ve C grubu şifalı sular grubuna girmektedir.Kozaklı Kaplıcasının toplam debisi 30lt/sn’dir. Ayrıca Kozaklı Kaplıcası, Türkiye´nin en yüksek radyoaktif olma özelliğine sahip kaplıcalardan biridir.
Kozaklı  Kaplıcası’nın Faydaları
*Romatizma hastalıklarına iyi gelir.
*Kan dolaşımı olumlu etki sağlar.
*Solunum yolu hastalıklarında olumlu etki sağlar.
*Sinir ve sindirim hastalıklarına iyi gelir.
*Deri hastalıklarına iyi gelir.
*Kalp hastalıklarına olumlu etki sağlar.
*İç salgı sistemi bozukluklarına iyi gelir.
*Böbrek ve idrar yolları hastalıklarına iyi gelir.
*Kadın hastalıklarına olumlu etki sağlar.
*Göz ve kemik hastalıklarına iyi gelir.
*Kireçlenmeler ve ameliyat sonrası hastalıkların tamamına iyi gelmektedir.

 www.tatilfikri.com.tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder