TATİL FİKİRLERİ - JAPONYA'DAN ARABA SATIN ALMAK - KİRALIK ARAÇLAR - OTELLER - GEZİLECEK YERLER - ŞEHİR BİLGİLERİ - FESTİVALLER - EKONOMİK OTELLER - TATİL KÖYLERİ - RENT'A CAR

Bu Blogda Ara

Booking.com

ガーデニング - Tuinieren - Bahçe hobilerim

ガーデニング - Tuinieren - Bahçe hobilerim
私の趣味の庭 ガーデニングが大好きで、野菜を育てることにすでに満足しています。 。 Bahçemi seviyorum sebze ve çiçek yetiştirmekten çok mutlu oluyorum Tohumlar toprak ile buluşur, özenle toprağını besler, havalandırır ve sularım, toprağın canlanışında benimde bir katkım olsun istemezmisiniz? Elinizi toprağa sürün, sürünki hayat döngüsündeki mucizelere şahit olun.. Huzur ve mutluluk ✅ 。 Ik hou van tuinieren en ik ben blij om groenten te kweken 。 #ガーデニング #庭 #野菜 #ホーム #ロッテルダム #オランダ #rotterdam #myhome #tuinieren #tuin #groenten #hobi #hobibahçesi #sera #netherlands

庭でお茶を楽しむ いております。Bahçede çay keyfi - Ik geniet van thee in de tuin 。

庭でお茶を楽しむ いております。Bahçede çay keyfi - Ik geniet van thee in de tuin 。
庭でお茶を楽しむ いております。☺️ 。 Ik geniet van thee in de tuin 。Bahçemde çay keyfi #tatilfikri #オランダ #turkishtea

Belçika

Benelüks ülkelerinden  biri olan Belçika , Carmen ve Latin Dünyasının  arasında olan Avrupa'nın en küçük ülkesidir. Avrupa birliği ve Nato ülkesi olan Belçika , Federal devlet yapısına  sahiptir .
Belçika, Fransa (620 km), Almanya (167 km), Lüksemburg (148 km) ve Hollanda (450 km) ile sınır komşusudur.
Belçika federal monarşi, parlementer sistem ve anayasal monarşi ile yönetilen 3 kantondan oluşan bir ülkedir. Başkenti Brüksel'dir. 4 Ekim 1830 tarihinde kurulmuştur. Ülkenin toplam nüfusu 10.825.000 (2010) kişi ve yüzölçümü 30.528 km2'dir. Avrupa Birliği üyesi olan ülkenin para birimi Euro'dur.
Federal devlet yapısına sahip olup, Hollandaca'nın bir lehçesinin resmi dil olduğu Flaman Bölgesi (Vlaanderen), Fransızca'nın resmi dil olduğu Valon Bölgesi (Wallonie) ve her iki dilin de resmi sıfatını taşıdıkları Brüksel Başkent Bölgesi (Région de Bruxelles-Capitale)'den oluşur. Brüksel'de Fransızca ağırlıklı dil olduğu için Valon Bölgesi ve Brüksel yerel idaresi, ayrıca Communaute Française (Fransız Topluluğu - esasen, Fransızca dilli topluluk) olarak tanımlanan paralel bir oluşum içinde bazı konularda birlikte hareket ederler. Son olarak, tamamı Valon Bölgesi'nin sınırları içinde kalan ve Almanya sınırına komşu Almanca ana dilli küçük bir topluluk (Communaute germanophone), Valon bölgesine bağlı olmakla, bazı alanlarda özerkliğe sahiptir.

Belçika seyahatinizde konaklama yapabileceğiniz otellerin Listesi İçin tıklayınız 

Belçika'nın batısında Kuzey Denizi, kuzeyinde Hollanda, doğusunda Almanya ve Lüksemburg güneyinde Fransa yer almaktadır.

Avrupa'nın en küçük ülkelerinden birisi. Kuzeyinde Kuzey Denizi ve Hollanda, doğusunda Almanya ve Lüksemburg, güney ve batısında Fransa vardır. Sınırları çok girintili ve çıkıntılı olup, uzunluğu 1445 km, kıyı uzunluğu ise 67 kilometredir.

Belçika  Avrupanın en küçük ülkesi olarak  seyahatınızde  şehirlerini  gezmek için çok uzun yolculuklar yapmanıza gerek  kalmayacak tren ve  diğer toplu ulaşım  araçları size keyifli yolculuklar sunacak
ŞEHİR: GHENT

Brüksel'e 55 kilometre uzaklıkta olan bu kentin diğer Belçika kentleri gibi gezilecek bir çok yeri vardır. Katedraller, kiliseler, büyük bir keyif alacağınız kanal turu gezileri ve buna benzer bir çok özelliği sayesinde bambaşka duygular kaplar insanın içini... Gezerken etrafınızda bulunan rengarenk açmış çiçekler sizi şaşırtmasın! Bu kent özellikle begonya çiçekleri ile meşhurdur. Her yerin rengarenk olması kente ayrı bir özellik katmaktadır.
Ghent'i simgeleyen bir çok yapı vardır.
Kontun Kalesi: Bir zamanlar hukukçu kontlara ev sahipliği yapan bu yer, birçok değişik amaçlar için kullanılmıştır. Fakat şu anda, hapishane dönemlerinden kalma işkence aletlerinin sergilendiği bir müze haline getirilmiştir.
Belfry Kulesi: 1300'lü yıllarda yapılmış olan bu kule, aynı zamanda saat kulesi olarak da kullanılmaktadır.
St. Nicholas Kilisesi: 12. yüzyıldan kalmış olan bu eser restore edilerek şu andaki büyüleyici görüntüsüne dönüştürülmüştür.

ŞEHİR: LEUVEN
Belçika'dan terenle 20 dakikada ulaşabileceğiniz bu şehrin tipik Belçika mimarisinin izlerini taşımasının dışında, yıllardır Avrupa'nın en önemli üniversite şehirlerinden biri olması ile meşhurlaşmıştır. Bir yanda tarihi güzellikleri, bir yanda minik sevimli evleri ve bir yanda üniversite şehri olmasının getirdiği kıpırtı, canlılık tüm şehrin içine işlemiş gibidir sanki...

Ghent ve Leuven, Avrupa ülkeleri arasında en iyi üniversite şehri olma yolundaki ilerlemeleri sayesinde gelişmeye ve değişmeye başlamıştır. Birçok kültürel yapı, kütüphaneler ve tabii ki de öğrenci şehri olması nedeniyle bu şehirlerde bulunan birçok restoranda gayet uygun fiyatlara leziz yemekler yiyebilme imkanı sizlere sunuyor.

Belçika, bira ve peyniri ile  ünlüdür, yemek kültüründe  patates  ana yemek olarak  geçmektedir Bira Müzesini gezmenizi tavsiye ederiz...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder