TATİL FİKİRLERİ - KİRALIK ARAÇLAR - OTELLER - GEZİLECEK YERLER - ŞEHİR BİLGİLERİ - FESTİVALLER - EKONOMİK OTELLER - TATİL KÖYLERİ - RENT'A CAR

Bu Blogda Ara

Booking.com

Kapadokya'da Sema Gösterileri
Sema törenleri, Nevşehir, Niğde, Aksaray ve Kayseri illerini kapsayan geniş bir alandan oluşuyor. Peri bacaları ve gizemli yeraltı şehirleri en çok ziyaret edilen yerler.
Kapadokya'da tarihi ve turistik gezilerin dışında farklı bir etkinlik arayanlar Türk-İslam kültürünü daha iyi tanıtmak amacıyla düzenlenen sema törenlerine mutlaka katılmalılar. Özellikle yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği sema törenlerinden biri Ortahisar'da 2006 yılından beri hizmet veren Derviş Evi'nde düzenleniyor. Aynı anda 250 kişiyi ağırlayabilme kapasitesine sahip Derviş Evi'nde sema törenleri yaklaşık 50 dakika sürüyor. Sema töreni ekibi 1 semazen başı, 5 semaya katılan semazen ve 4 sema müziklerini yapan semazen olmak üzere toplam 10 semazenden oluşuyor. Tören sonrasında misafirlere tarçın, karanfil, limon tuzu, toz şeker ve sudan yapılan ılık, ferahlatıcı şerbet ikram ediliyor. Yerli yabancı tüm turistlerin davetli olduğu sema törenlerini izleyebilmek için önceden rezervasyon yaptırılması gerekli.

Kapadokya Otellerinde konaklamak için 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder