TATİL FİKİRLERİ - JAPONYA'DAN ARABA SATIN ALMAK - KİRALIK ARAÇLAR - OTELLER - GEZİLECEK YERLER - ŞEHİR BİLGİLERİ - FESTİVALLER - EKONOMİK OTELLER - TATİL KÖYLERİ - RENT'A CAR

Bu Blogda Ara

Booking.com

ガーデニング - Tuinieren - Bahçe hobilerim

ガーデニング - Tuinieren - Bahçe hobilerim
私の趣味の庭 ガーデニングが大好きで、野菜を育てることにすでに満足しています。 。 Bahçemi seviyorum sebze ve çiçek yetiştirmekten çok mutlu oluyorum Tohumlar toprak ile buluşur, özenle toprağını besler, havalandırır ve sularım, toprağın canlanışında benimde bir katkım olsun istemezmisiniz? Elinizi toprağa sürün, sürünki hayat döngüsündeki mucizelere şahit olun.. Huzur ve mutluluk ✅ 。 Ik hou van tuinieren en ik ben blij om groenten te kweken 。 #ガーデニング #庭 #野菜 #ホーム #ロッテルダム #オランダ #rotterdam #myhome #tuinieren #tuin #groenten #hobi #hobibahçesi #sera #netherlands

庭でお茶を楽しむ いております。Bahçede çay keyfi - Ik geniet van thee in de tuin 。

庭でお茶を楽しむ いております。Bahçede çay keyfi - Ik geniet van thee in de tuin 。
庭でお茶を楽しむ いております。☺️ 。 Ik geniet van thee in de tuin 。Bahçemde çay keyfi #tatilfikri #オランダ #turkishtea

Bir Keşiftir Trans Sibirya Ekspresi
Her gezginin belirli bir  keşif noktasına ulaştıktan sonra  hayalini kurduğu Tren yolculuğu ve gezi
planıdır. Trans Sibirya
Pekin'den Moskova'ya uzanan ve bugüne kadar sadece seçkin kişilerin seyahat ettiği bu şık ve müthiş Lüks Tren yolculuğu  "Tsar's Golden" treniyle yapılmaktadır.
Trans Sibirya Ekspresi ile  Pekin'den başlayan  yolculuk  Gobi Çölü ve Moğolistan'ın başkenti Ulan Bator'dan geçerek Transsibirya hattına ulaşmaktadır  Baykal Gölü, Irkutsk, Novosibirsk, Yekaterinburg ve Kazan bu hat üzerinde görülen yerlerden bazılarıdır.
Nostaljik vagonlarda yapılan bu çok özel gezide turdan önce her akşam, bir sonraki günde geçilecek ve gezilecek olan bölgenin tarihi ve kültürleri hakkında bilgilendirme toplantıları yapılmaktadır. Trende ayrıca sağlığınız için  doktor da bulunmaktadır.
20 yıl önce başlayan bu şık yolculukta bu güne kadar 30 bin kişi seyahat etmiştir.

Trans Sibirya Tren Hattı
Batı Rusya'yı Sibirya'ya Uzakdoğu Rusya'ya, Moğolistan'a, Çin ve Japon Denizi'ne bağlayan demiryolu. Moskova'dan Vladivostok'a 9288 km'lik uzunluğuyla Dünya'nın en uzun demiryoludur.

Trans Sibirya Tren Yolu Tarihi
Rusya'nın uzun geçmişli Pasifik kıyısında liman özlemi, Vladivostok şehrinin kurulması ile 1880'de gerçekleşmişti. Bu limanın başkent ile bağlantısının oluşturulması, Sibirya'nın yeraltı - yerüstü kaynaklarının dağıtımının yapılması için inşa edilmiştir  1891'de Çar III. Aleksandr'ın onay vermesi ile Ulaştırma Bakanı Sergei Witte Trans Sibirya demiryolu planları oluşturmuştur  ve yapımına başlanmıştır. Ayrıca devletin tüm imkânlarını ve yatırımlarını endüstriyel gelişim için bölgeye yönlendirmiştir. Çarın 3 yıl sonra ölmesi ile yerine geçen oğlu çar II. Nikolay, yatırımlara ve demiryolunu desteklemeye devam etmiştir. Projenin inanılmaz büyüklüğüne rağmen tüm rota tamamen 1905 yılında tamamlanmıştır. 29 Ekim 1905'te ilk defa yolcu trenleri raylar üzerinde, feribotlarla taşınmaksızın Atlantik okyanusundan (Batı Avrupa'dan), Pasifik okyanusuna (Vladivostok limanı) erişmiştir. Böylece Rus - Japon Savaşından hemen bir yıl öncesine demiryolu yetiştirilmiştir. Demiryolunun, Baykal Gölü çevresinden geçen zorlu güzergahının ve kuzeyde yeni rotası ile değiştirilen tehlikeli konumuyla Mançurya hattı da dahil olmak üzere, günümüzdeki rotası ile 1916'da açılmıştır.

Trans Sibirya Tren Seyahatinin Turizmle Buluşması
Yaşı 40'ı aşmış olanların çocukluğunda hatırlamış olduğu  güzel bir film vardır Doktor Jivago,Ömer Şerif'in başrol oynadığı bu güzel  filmde tanıştı alında dünya Trans Sibirya Treni ve trenin güzergahı ile Filmin tren ve Sicilya sahneleri izleyenlerin hala hafızasındadır.

Manchester merkezli İngiliz şirketi bu özel güzergahı  özel tasarım vagonları,nostaljik hassasiyeti ve özel servisi ile buluşturarak misafirleri ile 20 yıl önce tanıştırmıştır yaklaşık bu güzergaği turizm amaçlı 30 bin gezgin seyahat etmiştir.  Asya kıtasının en doğusundan  Moskova'ya kadar süren bu tur 14 günde tamamlanmaktadır .. Tren seyahatinin güzel ve özel olanaklarını sunmaktadır...

Bu gezide UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki üç yeri görüyorsunuz: Baykal Gölü, Kazan Kremlini ve Moskova Kremlini. Ayrıca bir köyde göreceğimiz ve bir yemeği birlikte yiyeceğiniz “eski inançlılar”ın kültürü de UNESCO’nun Somut Olmayan Kültür Mirası Listesi’ne alınmış durumda.
İssuri Irmağı, Şilka ve Argun ile büyüyen 2 bin 824 kilometre uzunluğundaki Amur, Selenga Irmağı ile birlikte 5 bin 540 kilometre olan Yenisey, Kara İrtiş ile birlikte döküldüğü Kara Deniz’e (bizim Karadeniz değil) kadar 5 bin 410 kilometre uzunluğa ulaşan Obi, Selenga, Angara, Kama ve 3 bin 500 kilometrelik Volga gibi dünyanın en önemli, en ilginç, suyu çok bol, gösterişli nehirlerini geçiyorsunuz, onların köprülerinde heyecanlanıyorsunuz. Bu köprülerle birlikte teknolojinin ve insanoğlunun gelişimine bir kez daha şaşırıyorsunuz.
Tundra kuşağının hemen güneyinde başlayan Sibirya’ya özgü tayga, huşağacı, kızılağaç ve söğütler kış başında inanılmaz renkleriyle insanı büyülüyor. Bozkırlar, stepler ise bambaşka bir dünya. Moğolistan steplerindeki yurtlar yani gerler, hayvan sürüleri fotoğrafçıları kışkırtıyor.
Ama gezinin en şaşırtıcı doğal yeri Baykal Gölü. Dünyanın en eski, en derin (1637 metre) Baykal Gölü, tüm dünya tatlı su rezervinin beşte birini barındırıyor. Kuzey Amerika’daki 5 büyük gölün toplamından fazla suya sahip. Toplam 1085 tür bitki, 1550 tür hayvan barındırıyor ve bunların yüzde 80’i Baykal’a özgü. Gölde yedi familyaya ait yaklaşık 50 balık türü yaşıyor. Hayvanlardan tabii ki en ilginç olanı tatlı su foku.
Habarovsk Yerel Araştırmalar Müzesi size gerçek Sibirya’yı tanıtıyor. Geçmişin avcı ve toplayıcı insan yaşamını somut örneklerle görürken, Sibirya kaplanını ve Sibirya ayısını tanıyor, en iyi kürk mink’ten gelir diye bilirken, sable ile tanışıyorsunuz. Ancak müzenin en ilginç bölümü Şamanizme, yani kamlara ayrılmış.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder