TATİL FİKİRLERİ - KİRALIK ARAÇLAR - OTELLER - GEZİLECEK YERLER - ŞEHİR BİLGİLERİ - FESTİVALLER - EKONOMİK OTELLER - TATİL KÖYLERİ - RENT'A CAR

Bu Blogda Ara

Booking.com

Kapadokya UçhisarKapadokya'nın  en yüksek yerleşim yerlerinden biridir,bu nedenden Uçhisar gezisinde tüm bölgeyi görme manzarasını seyretme imkanı bulabilirsiniz. Uçhisar eski yıllarda hiristiyan yerleşim yerlerinden biri idi kalesi korunma amaçlı kullanılmıştır . Kale içinde labirent gibi birbirine bağlı yollar vardır ..Uçhisar  Kapadokya'nın Butk Otelciliği ile  ön plana  çıkmıştır. Dünya  kategorilerin de dünya sıralamasına giren güzel tesislerdir .Güvercinlik vadisi de Uçhisar'dadır..

Güvercinlik Vadisi
Eski tarihlerde bölgede güvercinlerin önemini görüyoruz .. vadilere oyulmuş güvercin yuvaları Hiristiyanlık döneminde yumurtaları kiliselerinde resimlerin alçıların da kullanılmıştır.,sonrasında güvercinlerin gübrelerini bağlarında kullandılar. vadide güvercinlerin bugüne kadar gelişlerini görebilirsiniz sayıları çok fazla olmasa da  vadinin ilk sahipleri olduklarını gösterircesine uçmaktadırlar . Güvercinlik vadisi  4100 metre uzunluğundadır. özellikle trekking vadisi olarak ta kullanılmaktadır.Vadi içinde 15 metre  yüksekten akan birde şelale bulunmaktadır güzel  fotoğraf karelerini oluşturacağınız manzaraları olan vadi Uçhisar için önemli yerlerden biridir .
Uçhisarda  konaklama yapabileceğiniz oteller için Tık 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder