TATİL FİKİRLERİ - KİRALIK ARAÇLAR - OTELLER - GEZİLECEK YERLER - ŞEHİR BİLGİLERİ - FESTİVALLER - EKONOMİK OTELLER - TATİL KÖYLERİ - RENT'A CAR

Bu Blogda Ara

Booking.com

15 Mayıs 2016 Pazar

Akyaka Engelli Plajı


Fiziksel engelli olmak  tatil yapmaya  engel olabilir mi ?.. Otellerimizin giriş kapısından  havuzlarına, odalarına ve restorandlarına  kadar düşünülmesi  gereken bir konu  bir çok otelimizde  engelli vatandaşlarımıza  yönelik  özel yapılanmalar  mevcut  yasal olarak ta  otellerde  engelli odası ve girişlerde  rampaların olması gerekmektedir .. Ancak ülkemizde bir güzel adım daha  atıldı Ülkemizin cennet köşelerinden biri olan  Muğla ili Akyaka beldesinde  Engelli  tatilcilerimze tatillerinde denizden rahat yararlanabilmeleri için  Plaja engelli rampaları konuldu .

Plajın açılışında konuşma yapan  Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Koç, engellilerin hayatın her alanına dahil olmalarını istediklerini söyledi:
"Engelli vatandaşlarımızın, diğer vatandaşlarımız gibi denize girebilmelerini sağlamak için proje uyguladık. Biz engelli bireylerimizin hayatın her alanına dahil olmalarını istiyoruz. Çalışma, sosyal, sportif aktivite alanlarının tamamında hayata dahil etmek istiyoruz. Bu projemiz de bunlardan birisi. Haziran ayı sonuna kadar Milas, Datça, Bodrum ve Ula ilçelerinde 4 plajımızı daha vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız." diyerek bölgelerde de  butür hizmetlerin  yapılacağı  haberini verdi ..
Hepimizin bir gün engelli olabileceğini unutmadan bu hizmetleri  koruyarak ve geliştirerek belediyelerden ve işletmecilerden bu tür  hizmetlerin çoğalarak artmasını  diliyoruz ...

Akyada Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız 

Akyaka Engelli Vatandaşlarımızın Rahatlıkla  Hizmet Alabilecekleri Otellerin Listesi İçin Tıklayınız