TATİL FİKİRLERİ - KİRALIK ARAÇLAR - OTELLER - GEZİLECEK YERLER - ŞEHİR BİLGİLERİ - FESTİVALLER - EKONOMİK OTELLER - TATİL KÖYLERİ - RENT'A CAR

Bu Blogda Ara

Booking.com

23 Eylül 2018 Pazar

Marmaris Bozburunİsmini dağların renginden alan Bozburun Marmaris merkezine 50 km  güney batı kısmında yer alır .. Selimiye, Hisarönü, Bozburun bu bölgenin yıldızları gibidir . Tarihi Karya medeniyetlerine kadar inen Bozburun Anadoluya Türklerin gelmesi ile  Türkmenlerin yerleştiği yer olmuştur. gözlerinin çekik olması türkmen oluşlarındandır . Bozburun balıkçılık tekne yapımı ve turizmle geçini oluşturmaktadır . Bozburunda tatil  marmaris merkeze nazaran sakindir özellikle  bu sakinliği seven butik konseptinde konaklayan  gezginlerin terciğindedir .. Tekne yapımı dendiğinde Mavi yolculuk akla gelir . Bozburun mavi yolculuk rotalarınında  vazgecilmez yerlerinden biridir . Bozburun özellikle gün batımında güneş ışınları ile  dağlarının rengi bakır rengini alır ve muhteşem görüntüler oluşturur.
Sakin  balıkçı lokantaları  bölgenin en güzel  balık menülerini misafirlerine sunmaktadır . Bozburun'da  deniz ve güneş ayrı br güzel parlamakta ve huzur vermektedir . 

Berrin Boyacıoğlu 


Tatil ve tüm seyehatlerinizde yurt içi ve  yurt  dışı zengin otel seçenekleri için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz
https://www.instagram.com/tatilfikri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder