TATİL FİKİRLERİ - KİRALIK ARAÇLAR - OTELLER - GEZİLECEK YERLER - ŞEHİR BİLGİLERİ - FESTİVALLER - EKONOMİK OTELLER - TATİL KÖYLERİ - RENT'A CAR

Bu Blogda Ara

Booking.com

26 Eylül 2016 Pazartesi

Benelüks Ülkeleri Belçika


Benelüks Ülkeleri Belçika - Hollanda (Nederland) ve Lüksenburg ülkelerinden oluşmaktadır .
Baş harflerinin birleşiminden de bu ülkelere ortak isim verilmiştir. 1944 yılında üç ülke birleşerek malların ve hizmetlerin ve halkların serbest dolaşımı için sınırların kaldırılması ile  başlamıştır ...
İş birliği 1944 yılında malların ve hizmetlerin, halklarının serbest dolaşımını sağlamak maksadıyla adı geçen üç ülkenin aralarındaki sınırları kaldırmaları sonucu başlamıştır. 3 Şubat 1958’de bu işbirliği Lahey kentinde imzalanan “Ekonomik Birlik” anlaşması ile daha da güçlenerek; Benelüks ülkeleri Avrupa’da güçlü bir oyuncu haline gelmiştir. 50 Yıllık bir süre için yapılan anlaşma 2008'de süresiz olarak yenilenmiş ve adı da 'Benelüks Ekonomik Birliği'nden 'Benelüks Birliği'ne çevrilmiştir. Avrupa‘nın gelişmesi, Benelüks iş birliğinin kapsamı ve şekli ile ifade olunur.

Son yıllarda ülkemizden Benelüks ülkelerine yapılan Turistlik organizasyonlar hızla  artmaktadır ... ancak kişinin kendi  keşfinin içinde de rahatlıkla ulaşabileceği ve gezebileceği rahatlığı sunmaktadır...

Hollanda
Avrupa'nın tarihler boyuca ticaret merkezi olan ülke Hollanda .. Avrupa'nın en büyük limanının aktif faaliyetleri ile  Avrupa'da makas  görevi almıştır. Hollanda Krallığı'nı meydana getiren dört ülkeden biri. Topraklarının çok büyük bir kısmı Batı Avrupa'dadır, ayrıca Karayipler'de üç adası bulunmaktadır.

Hollanda seyahatinizde konaklama yapabileceğiniz otellerin listesi için tıklayınız 

Hollanda, kuzey ve batıda Kuzey Denizi, güneyde Belçika, doğuda ise Almanya ile komşudur. Ülke topraklarının çoğunluğu deniz seviyesinin altındadır. Hollanda, Belçika ve Lüksemburg ile birlikte Benelüks ülkelerinden bir tanesini oluşturur. Hollanda'nın Rotterdam kenti, Avrupa'nın en büyük limanlarından biridir.
Hollanda meşruti monarşi ile yönetilen bir Avrupa ülkesidir. Hollanda nüfus yoğunluğu fazla olan bir ülkedir. Ülke özellikle peynirleri, yel değirmenleri, bisikletleri, laleleri, Holştayn adı verilen inekleri ve sosyal hakları ile tanınır.

Hollanda İle İlgili Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız 

Hollanda, Belçika, Lüksenburg

Lüksenburg
Avrupa'nın en küçük ancak  en zengin ülkesi .. Ankara'nın yüz ölçümünden çok daha  küçük yüz ölçümüne sahip olan ülke  Avrupa da son dukalığın da  temsilcisidir. Savunmasında 900 askerin bulunduğu bununda Nato'ya bağlı olduğu söylenmektedir. milli hasıla dünyada birinci sıradadır :)

Lüksenburg seyahatinizde konaklama yapabileceğiniz otellerin listesi için 

Lüksemburg, ortada ne kadar önemli uluslararası örgüt varsa (AB, NATO, Birleşmiş Milletler, OECD) hepsinde kurucu üye olarak en başta. Ülkenin aynı zamanda başkenti olan Lüksemburg şehri, Avrupa Birliği'nin Brüksel ile birlikte çok sayıda kurum ve kuruluşuna ev sahipliği yapıyor...

Lüksenburg ile  İlgili Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız 

 Hollanda, Belçika, Lüksenburg

Belçika
Benelüks ülkelerinden  biri olan Belçika , Carmen ve Latin Dünyasının  arasında olan Avrupa'nın en küçük ülkesidir. Avrupa birliği ve Nato ülkesi olan Belçika , Federal devlet yapısına  sahiptir .
Belçika, Fransa (620 km), Almanya (167 km), Lüksemburg (148 km) ve Hollanda (450 km) ile sınır komşusudur.

Belçika seyahatinizde konaklama yapabileceğiniz  otellerin listesi için tıklayınız 

Belçika federal monarşi, parlamenter sistem ve anayasal monarşi ile yönetilen 3 kantondan oluşan bir ülkedir. Başkenti Brüksel'dir. 4 Ekim 1830 tarihinde kurulmuştur. Ülkenin toplam nüfusu 10.825.000 (2010) kişi ve yüz ölçümü 30.528 km2'dir. Avrupa Birliği üyesi olan ülkenin para birimi Euro'dur.
Federal devlet yapısına sahip olup, Hollandaca'nın bir lehçesinin resmi dil olduğu Flaman Bölgesi (Vlaanderen), Fransızca'nın resmi dil olduğu Valon Bölgesi (Wallonie) ve her iki dilin de resmi sıfatını taşıdıkları Brüksel Başkent Bölgesi (Région de Bruxelles-Capitale)'den oluşur. Brüksel'de Fransızca ağırlıklı dil olduğu için Valon Bölgesi ve Brüksel yerel idaresi, ayrıca Communaute Française (Fransız Topluluğu - esasen, Fransızca dilli topluluk) olarak tanımlanan paralel bir oluşum içinde bazı konularda birlikte hareket ederler. Son olarak, tamamı Valon Bölgesi'nin sınırları içinde kalan ve Almanya sınırına komşu Almanca ana dilli küçük bir topluluk (Communaute germanophone), Valon bölgesine bağlı olmakla, bazı alanlarda özerkliğe sahiptir. B.B.
Belçika Yazımızın devamı için Tıklayınız