TATİL FİKİRLERİ - KİRALIK ARAÇLAR - OTELLER - GEZİLECEK YERLER - ŞEHİR BİLGİLERİ - FESTİVALLER - EKONOMİK OTELLER - TATİL KÖYLERİ - RENT'A CAR

Bu Blogda Ara

Booking.com

20 Nisan 2016 Çarşamba

Avşa Adası

#tatilfikriYaz aylarının yaklaştığı bu  günlerde hafta sonu ve yaz tatilinize tatil fikirleri oluşturuyorsanız  Marmara  denizinde  güzeller güzeli Avşa adasını sizlere tavsiye etmek isteriz. Ekonomik  konaklama seçenekleri ile  denizinin güzelliği ile   tatil günlernizi  özel geçirmenizi  sizlere sağlayacak olan   Avşa'yı şöyle bir tanıyalım tanıtalım istedik#tatilfikri

Strabon ve Plinius, Avşa Adası'nda ilk yaşayan halka kitaplarında yer veren ilk isimlerdir.
Çiftlik Mevkisi'nde denizin kenarında birçok kiremit mezarlar bulunmaktadır. Denizin sahili aşındırması ile ortaya çıkan bu kiremit mezarlar yine denizin tahribatı sonucu ne yazık ki zarar görmektedirler.

Osmanlı Dönemi'nden kalma bir mezarlıkta ise, büyük mermer levha ile kapatılmış bir Roma mezarı ve içinde de kemikler yer almaktadır.

Manastır Mevkisi'nde, denizin 4 metre içinde küpler vardır ve hatta bu küplerin içinde iskeletler bile durmaktadır. Manastır ve civarında Roma ve Bizans dönemine ait birçok kalıntı vardır. Denizden çıkan altın kral taçları ve küpe parçaları da bu eserler arasındadır.

Avşa Adası'nda dilerseniz Çınar ve Altınkum koylarında, dilerseniz aileniz ile birlikte daha sakin olan Tavşanlı plajında denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Avşa Adası günün 24 saati yaşayan, hareket dolu bir tatil adasıdır. Avşa Adası'nda gündüz masmavi denizin altın sarısı kumsalın tadını çıkarabilir, geceleri sahil boyunca sıralanmış, barlar ve diskolarda eğlenebilirsiniz.

Avşa Adası temiz ve nem oranı düşük havası ile de meşhurdur. Avşa Adası astım ve bronşit hastaları için bu özelliği ile tedavi imkânı sunmaktadır.
Avşa Adası Balıkesir'e bağlı  mükemmel bir  tatil beldesidir. Hep güneydir tatille ilgili planlar ancak  marmara bölgesinde ve denizindede bu güzellikleri  görmemezlikten gelemezdik ...Denizi son derece temiz, ve güneş sıcaktan bunaltmıyor. İnce kumlu plajlarında rahatsız olmadan güneşlenebilir, yüzmenin keyfini çıkarabilirsiniz.
Adada konaklama oldukça hesaplıdır, otel dışında apartlar da ekonomik tatilin imkanını sizlere sunuyor. Akşam saatleri aileniz ile geç saatlere kadar gezebilirsiniz. Avşa adasına gemi ile İstanbul’dan 5 saatte, deniz otobüsü ile 3 saatte, Erdek’ten ise 1 saat 40 dakika süren bir yolculuk ile ulaşabilirsiniz. Ada uzunluğu 7 km genişliği ise 4 km’dir. Son derece temiz sokakları, temiz plaj ve denizi ile oldukça şirin bir yerdir. Plajları ise kum ve yörede bulunan diğer adalarda bu kadar geniş plaj şeridine rastlanmıyor. İstanbul'a yakın tatil bölgesi oluşu ayrı bir cazibiyetlik katmaktadır Avşa'ya...

Avşa adasında konaklama yapabileceğiniz otellerin listesini görmek için TIK #tatilfikri