DÜNYA BİR KİTAPTIR VE SEYAHAT ETMEYENLER, ONUN SADECE BİR SAYFASINI OKURLAR
Booking.com

23 Haziran 2016 Perşembe

Tek Kişilik Tatil
Yalnız tatile gitmeyi hiç düşündünüzmü veya gittinizmi ? Tatil de hep  yanımızda sevdiğimiz insanlar olsun isteriz  belkide güzel paylaşacağımıza emin olduğumuz deneyimleri  sevdiklerimizle deneyimlemek için veya koşullar şartlar yalnız tatile gitmenize izin vermez ... Ancak yalnız tatile çıkmak "hani başımı alıp gidesim var "cümleindeki o gizli özneyi eylemleştirmek gibi birşey...

özellikle şehir hayatından yorulan bizlerin  bir nefesidir aslında bu tatilin süresi bazen saatlerde bazen bir günde bazen uzun süren gezilerde elimizden beynimizden geleneklerimizden bizi tutan ne ise onlardan uzaklaşmaktır,vazgeçmek değil

Tek başına tatil planı yapmak daha kolaydır,Ben sıkıldım cümlesini duymadan ...:) Tatil tek hükümdarı siz olacaksınız bu şu demek oluyor ki en yakınınız dahi olsa kimseyi memnun etmek için içinizde gizli mutsuzluğu yaşamayacaksınız keşfedeceğiniz yerlerde kendi köprünüzü kuracaksınız ..
siz hiç grupla gittiğiniz tatilde gttiğiiz yerden biri ile uzun uzun sohbet edebildiniz mi veya oranın kültüründeki ayrıntılara girebildiniz mi ? ... Buna cevap ya biz bize yettik işte gittiğimiz yerler güzeldi fotoğraf çektik  selfie yaptık sonra hep beraber oturduk kendi sosyal ağlarımızda paylaştık ve kaç beğeni ve yorum aldık takip ettik .. peki siz tatilinizi mi takip ettiniz yoksa sosyal ağda paylaştığınız fotoğraflarımı fotoğrafta sarmaş dolaş olan bir çok çiftin tatillerinde birbirleri ile hiç konuşmadan iletişim kurmadan saatlerce oturduklarına şahit oldum üzüldüm gösterilenle yaşanan farklı dedim ..

Tek kişilik tatilde deneyimler daha akılda kalıcı olacak biriyle tatile gittiğinde ki özellikle bu sevgilin veya çok sevdiğin bir arkadaşınsa yaşadığınız tüm deneyimler ikinize ait olacak, birbirinizin ortamdan hoşlanıp hoşlanmadığı gibi kaygılar duymaya başlayacaksınız. Oysa ki tek başına bir müze gezerken, film izlerken, yabancı bir şehri ziyaret ederken tüm dikkatiniz gittiğiniz yerde olacak. Bu da o anları daha anlamlı ve her ayrıntısıyla hatırlanır kılacak.

Tek kişilik tatil planınızda unutmamanız gereken en önemli konu  konaklamalarda sng farkı ödemeniz olacaktır ..


www.tatilfikri.com.tr